Zrealizowana transakcja – zakup mieszkania w Cremonie

Tym razem działaliśmy we włoskiej Cremonie.

Przedmiotem transakcji było dwupokojowe mieszkanie położone przy parku nad rzeką Pad w nowszym budynku. Dzielnica jest bardzo lubiana przez studentów i rodziny.

Cena mieszkania była niższa niż zakup kawalerki w średniej wielkości polskim mieście, a mówimy o historycznej miejscowości położonej w najbogatszym rejonie Włoch z dużą ilością turystów i studentów.

Transakcja została przeprowadzona w formule od A-Z. Pomogliśmy w znalezieniu lokalu, odrzucają po drodze kilka innych, pozornie ciekawszych ofert. Do naszych obowiązków należały również negocjacje z agencją pośrednictwa, zbadanie stanu prawnego nieruchomości (Avv. Emilia Kruk) oraz reprezentacja na akcie notarialnym (adw. Michał Wyjatek z Szymański & Wyjatek Adwokaci).

Transakcja przebiegła bardzo szybko. Włoska kancelaria notarialna wykazała się dużą elastycznością jeśli chodzi o organizację czynności jeszcze w lipcu, który jest bardzo trudnym miesiącem we Włoszech.

Cremona to mała miejscowość na granicy Lombardii i Emilii Romanii słynąca z przepięknych zabytków oraz festiwali skrzypcowych – wszak to miasto, z którego wywodzi się kremońska szkoła lutnicza z Stradivarim na czele.

To również ośrodek akademicki i świetna baza wypadowa do zwiedzania Niziny Padańskiej.

Udostępnij post

Dowiedz się wiecej o procesie zakupu nieruchomości w słonecznej Italii